Gök Çocuk Resmim ve Hikayem yarışması kazananları belli oldu
Bell Textron; Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Havacılık Şubesi’nin, “Üstün Göreve Hazırlık Başarı” Ödülü ile Taltif Edildiğini Duyurdu
Fraport AG - Türkiye`de 20`inci Yılını Kutluyor
Boeing ve TUSAŞ Uluslararası Kadın Mühendisler Gününü Havacılıkta Kadın Mühendisler Etkinliğiyle kutladı
Airbus, Mart ayı sipariş ve teslimat rakamlarını güncelledi & üretim oranlarını Covid-19 ortamına uyarladı
İzmir Adnan Menderes Havalimanı pandemi döneminde güvenli seyahat için ACI World oluşturulan “Havalimanı Sağlık Akreditasyonu”nu aldı
SunExpress Havayollarına Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası Verildi



Gök Çocuk Resmim ve Hikayem yarışması kazananları belli oldu

23 Nisan, 2020
Gök Çocuk Resmim ve Hikayem yarışması kazananları belli oldu

Gök Çocuk Resmim ve Hikayem yarışması kazananları alanında uzman jüri üyeleri tarafından özenle seçildi. Yarışma yetkilileri tarafından yapılan basın açıklamasında;

TBMM’nin 100’üncü kuruluş yıldönümü ve “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın COVİD-19 salgını nedeni ile açık alanda kutlanamaması üzerine aileleri ile #EvdeKalan çocuklardan “Aklı Havada” olanların hayalleri gökyüzünde özgür dolaşsın istedik. 

Geleceğimizin garantisi çocuklarımızın hayal eden, sorgulayan, araştıran ve işbirliği yaparak gelişen bireylerden oluşmasına katkı sağlamak, aile bireyleri ile de paylaşarak özgür ve özgün eserler üretmelerine olanak vermek amacı ile,

• 23 Nisan 2010 - 22 Nisan 2012 arası doğanların Çocuk Kategorisi’nde,

• 23 Nisan 2007 - 22 Nisan 2010 arası doğanların Genç Kategorisi’nde,

aile (anne-baba, kardeş, büyük anne-baba gibi) üyelerinden en fazla ikisi ile beraber katılabileceği bir serbest resim ve ilgili hikayesi makalesinden oluşan eser setleri ile yarışma düzenledik.

Düzenlediğimiz yarışmaya gönderilen 40 eser seti kabul edilmiş, alanlarında uzman üyelerden oluşan jürilerin değerlendirmeleri sonucu 14 eser seti sahibi 7 başarı derecesine ve 8 özel ödüle layık bulunmuştur. Bu değerlendirmeye göre,

Yarışma Birincisi Mira Kahvecioğlu

Çocuk Kategorisi

Birincisi Leyla Erkman

İkincisi Aybüke Genç

Üçüncüsü Kudret Akçali

Genç Kategorisi

Birincisi Ecrin Karabıyık

İkincisi Yiğit Kürşad Aktaş

Üçüncüsü Sarp Peker 

Sanat Özel Ödülü - Çocuk Kategorisi

Görsel Sanat Aybüke Genç

Görsel Sanat Sanem Özbey

Sanat Özel Ödülü - Genç Kategorisi

Görsel Sanat Rengi  Ateş 

Sözel Sanat Şaziye Yaren Aksu

Özel Ödül - Çocuk Kategorisi

Çevrecilik Enes Sarp Şahin

Uçuş Sümeyye Zelal Özkorkmaz

Özel Ödül - Genç Kategorisi

Teknik Erdem Kaytan

Uçuş Almila İdil Özdemir

CE Özel Ödülü

İlgili Öğretmen Sevda Oğuz, Batman Sınav Koleji Müdürü

şeklinde belirlenmiştir açıklaması yapıldı. Ödül dağıtım tablosuna yarışma web sitesinden ulaşabilirsiniz.


IATA 2020 Yılındaki Beklentilerini Açıkladı!
İstanbul Havalimanı- Kargo Şehri
Nurus ilk Mobil Covid Test Unitesi`nin kurulumunu Sincan Devlet hastanesinde gerçekleştirdi
Türk Hava Yolları, ilk Airbus A350 XWB Siparişini Teslimatı Ertelendi
Copyrights © 2019 All Rights Reserved by Aviation Turkey.